Strona główna > Aktualności > Treści

Konferencja World Pultrusion EPTA poświęcona innowacjom

Dec 24, 2016

Europejskie Stowarzyszenie Pultrusion Technology Assn. (EPTA) odbyła się w marcu 3-4 marca w Pradze, w Republice Czeskiej, dwudniowa Konferencja Pultrusion na Świecie. Zadaniem EPTA jest "wspieranie wzrostu branży profili kompozytowych poprzez zmaksymalizowanie wysiłków w zakresie komunikacji zewnętrznej".

Prezydent EPTA Luigi Giamundo, właściciel / dyrektor zarządzający Atp Srl Avanzate Tecnologie Plastiche (Barletta, Włochy), z zadowoleniem przyjął 124 rejestrujących z 24 krajów - największej delegacji EPTA - do 23 prezentacji obejmujących trendy rynkowe, innowacje maszyn i procesów, nowe zastosowania, Kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska oraz rozwój surowców.

Elmar Witten, dyrektor zarządzający organizatora konferencji AVK - Federation of Reinforced Plastics eV (Frankfurt, Niemcy) omówił względną pozycję pultrusion w szerszym rynku materiałów kompozytowych. Z 8,8 milionów MT produkcji światowej produkcji kompozytów, poinformował, udział europejski wyniósł około 2,3 miliona ton na podstawie badania przeprowadzonego przez JEC Composites (Paryż, Francja) w 2014 r. Włókna termoplastyczne wzmocnione włóknami stanowiły 1,25 miliona ton MT Ciągły wzmacniany włóknem termoutwardzalny - włącznie z wyrobami tłoczonymi - składa się z około 1,04 miliona ton. Niemcy są największym producentem, a następnie Skandynawii (Finlandia, Norwegia, Szwecja, Dania). W Europie produkuje się około 98% produktów kompozytowych w Europie - dodał Witten, głównie w przemyśle szklarskim dla branży samochodowej, budowlanej i elektrycznej / elektronicznej. Produkcja Pultrusion rośnie powoli, ale stale w tym kontekście, ale obecnie na rynku kompozytów nadal dominują procesy, w których wykorzystuje się formowanie blaszane i formowanie masowe, a następnie układanie ręczne i rozpylanie. Kompozyty z włókna węglowego wykazują podobny stopniowy wzrost na rynkach motoryzacji i lotnictwa kosmicznego.