Strona główna > Aktualności > Treści

Pultrusions zapewniają Composite Thermal Break

Dec 24, 2016

Od wysokich temperatur latem, naciskając 33 ° C na zimę zimą w zakresie -40 ° C, klimat w stanie Alaska w Stanach Zjednoczonych stanowi wyzwanie dla inżynierów i architektów. Zmagania temperatury były przedmiotem troski podczas projektowania i budowy Szpitala Miejskiego Szpitala Bassett w Fortu Wainwright, amerykańskiej bazie armii przylegającej do miasta Fairbanks, położonej zaledwie 190 km na południe od Kręgu Polarnego.

Architektoniczne przedsięwzięcie joint venture HKS Inc./Wingler & Sharp (Dallas, TX, USA), które doprowadziło do projektu, przewidywało problemy z przewodnictwem cieplnym i mostkiem termicznym, dzięki czemu ciepło budynku zostaje utracone w wyniku kontaktu metal-metal między łącznikami i elementami zewnętrznymi Ściany. Przy zbyt dużym przenikaniu termicznym pojawiają się zimne plamy i kondensuje wilgoć, co może prowadzić do wzrostu pleśni.

Pomimo, że stal oferuje lepszą wydajność termiczną niż inne metale, polimery wzmocnione włóknami (FRP) mają przewodność cieplną 1/100-tą ze stali i zapewniają znaczne oszczędności energii, gdy są stosowane jako przerwy termiczne między wnętrzem budynku a wnętrzem budynku.

Mając to na uwadze główny inżynier konstrukcji Larry A. Johnson, PE opracował rozwiązanie konstrukcyjne, które minimalizuje przewodność cieplną przez ściany zewnętrzne. Przykręcił kompozytową strukturę do belek spandrelowych (belki, które rozciągają się między słupami konstrukcyjnymi) konstrukcyjnego systemu ramowego. Określono kształty EXTREN konstrukcji Strongwell (Bristol, VA, USA), obejmujące kołnierze o średnicy 300 mm, długości 200 mm na 55 mm przez kanały 9 mm i pręty kompozytowe z gwintem FIBREBOLT FRP i nakrętki sześciokątne do podparcia zewnętrznego Elewacja murowana / okładzina. Kompozyty działają jak przerwy termiczne pomiędzy zimnymi i ciepłymi ścianami zewnętrznymi.

EXTREN to pultruded fiberglass / polyester, dostępny w ponad 100 standardowych kształtach. Każdy kształt ma zasłonę powierzchniową chroniącą włókna szklane przed penetracją powierzchni żywicy, poprawiając jej korozję i odporność na promieniowanie UV. Johnson określił EXTREN Seria 525, wykonana z żywicy poliestrowej odpornej na ogień.

Jedyny szpital wojskowy na Alasce, ten najnowocześniejszy obiekt dysponuje prawie 24 155 m 2 powierzchni klinicznej / administracyjnej i jest nazwany dla Johna Bassetta, który został zabity, broniąc wyspy Attu na wyspach Aleutów przed atakiem japońskim podczas wojny światowej II.