Strona główna > Aktualności > Treści

Odbudowa Landmarku linii kolejowej przez Pultrusion

Dec 24, 2016

Szeroka sieć kolejowa w Wielkiej Brytanii obejmuje zabytkową, często malowniczą infrastrukturę. Jednym z przykładów jest most Carlisle w Lancaster. W regionie Lancashire w północno-zachodniej Anglii most 110 m nad rzeką Lune prowadzi od 1847 roku ruch kolejowy. Kluczowym elementem linii głównej West Coast jest część trasy kolejowej Londyn-Glasgow.

Most kolejowy składa się z jednej strony schodów i kładki dla pieszych, które chronią pieszych z ogrodzeniem i poręczami. Poprzednie metalowe elementy ogrodzeniowe zostały zastąpione wiele razy, ale biorąc pod uwagę mokry klimat, były znowu zardzewiałe. Sieć (Glasgow, Wielka Brytania), podmiot odpowiedzialny za utrzymanie kolei, potrzebował produktu z szermierki / poręczy, który łączyłby odpowiedni estetyczny wygląd o dużej wytrzymałości i małej wadze, aby uniknąć dodania większej ilości masy do mostu. Co najważniejsze, planiści potrzebują odporności na korozję, aby wyeliminować poprzednie rundy kosztownej konserwacji - naprawy, malowanie i ostatecznie kompletne remonty.

Sieć wybrała firmę Pipex px (Roborough, Plymouth, Wielka Brytania), brytyjską firmę zajmującą się produkcją, inżynierią i projektowaniem, aby opracować złożone rozwiązanie, które zastąpi skorodowane metalowe kładki i relingi schodowe. Firma Pipex px, dystrybutora naparstnicy Strongwell (Bristol, VA, USA), określiła oznakowane stemplem EXTREN z serii 525 z włókna szklanego / poliestru w kształcie szarości, w tym belki dwuteowe, rurki kwadratowe i rury okrągłe, a także płaskie płytki Strongwell Przymocowanie systemu poręczy do mostków mostowych. Seria 525 zawiera dodatki ognioochronne i inhibitor ultrafioletu (UV). System ogrodzeń i poręczów mieści się w przedziale od 1,07 do 2,44 m i jest montowany poza domem, a następnie montowany po obu stronach mostu kolejowego i schodów przez Story Contracting (Carlisle, Wielka Brytania).

W sumie zainstalowano 564 metry kwadratowe zmontowanych ogrodzenia FRP. Podobno zarówno instalatorzy, jak i użytkownicy końcowi są zachwyceni wynikami zakończonego projektu remontowego. Ogrodzenia kompozytowe i poręcze w Carlisle Bridge przewiduje się przez ponad 60 lat w ciągłej obsłudze.