Strona główna > Aktualności > Treści

Badanie betonu szkła i stali rozwoju w innych krajach

Dec 01, 2016

Beton jest materiałem budowlanym najbardziej powszechnie stosowane. Stal jest często używany do zwiększenia wytrzymałości betonu. Pod obciążeniem ciśnienia wydajność betonu zbrojonego, pod obciążenie rozciągające, ale ma wady kruche. Betonu utwardzania naprężenia rozciągającego prowadzi do cracka, spolszczenie pozwoli się wody do wnętrza, co powoduje korozję.

Włóknami plastiku (FRP) dawno temu było uważane za sposób, aby poprawić wydajność materiałów betonowych. Polski Instytut betonu (ACD na krótko) i japońskiego stowarzyszenia inżynierów budownictwa i innych grup zostało popełnione w rozwój FRP zbrojenia specyfikacje i metody badań, z których wiele zostały zastosowane w konstrukcji betonowej. W 1990 roku Komitet 440 ACI został utworzony, przeznaczony dla inżynierów i personel projekt zawiera informacje i wskazówki na zbrojenia FRP.

FRP zbrojenia, wzmocniony włóknem szklanym tworzywa barów (zwany dalej szkło i stal) został opracowany wcześniej, teraz jest stosunkowo dojrzałych technologii. Ciągu ostatnich ponad 10 lat, szkło i stal z próbki w praktyczny produkt ma był skutecznie zamiast stali w wielu projektach. Zwłaszcza z rosnących cen stali, jego rosnące aplikacji. Stany Zjednoczone zbrojenia znanego producenta bracia Hughes firmy, szkło i stal są używane, to jest bardzo konkurencyjnym rynku, przemysłu świadomości tego zbrojenia jest znacznie silniejszy niż przed.

Ze względu na korozję ze szkła i stali, nadaje się szczególnie dla potrzebuje soli, konstrukcji betonowych przeciw zamarzaniu, offshore konstrukcji betonowych i Budownictwo podziemne. Niektóre specjalne udogodnienia, takie jak rezonans magnetyczny w szpitalu lub przy użyciu technologii radiowej do identyfikacji kanału stacji myta ścięgna FRP są najlepszym wyborem. W tych miejscach należy używać stali bo stal zakłócenia elektromagnetyczne i szkła i stali, z doskonałą fali elektromagnetycznej przepuszczalność. Ponadto szkło i stal lekkie (o wzmocnienie 1/4) i izolacji również sprawia, że popularny.

Szkło i stal składa się zwykle z włókna szklane i Żywice winyleterowe. Również korzystać z włókien szklanych REC. wystąpień. Według innego raportu Francja Producent szkła firmy Saint-Gobain używa jego arcotex Szkło odporne na alkalia włókna szklanego wzmocnionego, wysokiej chlorek i alkalicznego środowiska pokazuje Doskonała odporność na korozję. Zasadowa żywica szkła i stali, z wyjątkiem żywice epoksydowe, poliestrowe, epoksydowych i żywicy fenolowej.

Wzmacniany włóknem szklanym pultrudowane formowania jest często używany. Wzmocnione głównie wzdłużnej. Zawartość błonnika głośności 50% ~ 65%. W Ameryce Północnej, średnice ze szkła i stali 6mm ~ 32mm (#2 ~ #10 bar).

Ze względu na różne właściwości mechaniczne stali i FRP ACI specjalnie opracowany dokument zawierający wytyczne, FRP bary wytyczne projektowania i konstrukcji żelbetowych. Ten przewodnik dotyczy głównie FRP pręty zbrojeniowe do betonu, gięcie, pełzanie i zmęczenie i użyteczność. Mimo, że szkła i stali nie może zginać na budowie, w celu uwzględnienia nieprzewidzianych okoliczności, ale producenci mówią thatand #39; s nie ma problemu. Nie mogą być wygięte epoksydowa żywica powlekanych prętów stalowych, bent sprawi, że uszkodzenia powłoki. Szkło i stal w czasie produkcji zgodnie z projektowania technicznego prebendę. Metody badań dla FRP bary, ukazała się żelbetowe, właściciel i Projektant tego wykonania betonu jest zapewniona.